Samsun merkezli organize suç örgütüne yönelik yapılan "Kafes" Operasyonu kapsamında gözaltına alınan 35 şüpheliden 28'i adliyeye sevk edildi. Suçlar arasında nitelikli yağma, teşebbüsle öldürme, tehdit ve ruhsatsız silah taşıma bulunuyor.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde yürütülen operasyonun Samsun ayağında 1 şüpheli daha gözaltına alındı. Toplamda 35 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüphelilerden 7'si serbest bırakılırken, 19'u tutuklama, 9'u adli kontrol talebiyle adliyeye sevk edildi.

Operasyonun sonucunda Samsun merkez, 19 Mayıs, Bafra, İstanbul, Bursa ve Amasya'da 41 ikamet ve 4 iş yerinde arama yapıldı. Bu aramalarda 7 ruhsatsız tabanca, 3 ruhsatsız pompalı tüfek, kurusıkı tabanca, havalı tabanca, 5 bıçak, 777 tabanca fişeği ile bir miktar esrar ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 Ekim'de gerçekleşen "Kafes Operasyonu" ile 31 ilde 39 organize suç yapısının çökertildiğini, 307 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Samsun'da ise 34 şüpheli gözaltına alındı.

Editör: İbrahim Canbulat