Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı yazılı açıklamada, kentin tarımsal üretiminin gelişmesi için yapılan çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirtti. Demir, çiftçilerin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda destek verdiklerini ifade etti.

buyuksehir-ciftciye-destek-4

Başkan Demir, "Büyükşehir Belediyesi olarak 2019 yılından bu yana 96 bin 444 dekar alanda 39 bin 928 üreticiye fidan, tohum, ekipman ve hayvancılık desteği olmak üzere toplamda 30 milyon lira destek sağladık. Samsun'un tarımdaki konumunu daha da yükseltmek istiyoruz. Kentimizin dört bir yanında üretimi artırmak bizim için çok önemli." dedi.

buyuksehir-ciftciye-destek-3

Tarımsal üretimin Samsun genelinde yaygınlaştırılması amacıyla projeler hazırladıklarını da vurgulayan Başkan Demir, "Çiftçilerimizin durumunun daha da iyileştirilmesi ve yeni çiftçi sayısının artırılması için birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Her alanda çiftçilerimizin yanındayız. Şehrimizin her bir karışı değerli olan toprağını en güzel şekilde işleyerek Samsun'un tarımını dünyada öncü hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu şehrin bereketli ovalarına bereket katmak adına çiftçilerimizi her türlü ihtiyaçları için desteklemeyi sürdürüyoruz. Bilgi, birikim ve tecrübenin yanında, kaliteli fide, fidan, tohum, makine ve ekipman desteklerimiz ile Büyükşehir olarak her zaman üreticimizin yanındayız." şeklinde konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat