Samsun’da Bugün Hava Nasıl Olacak?

Samsun Hava Durumu: 08 Temmuz Pazartesi Samsun Hava Durumu: 08 Temmuz Pazartesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Samsun için hava durumu tahminlerini açıkladı. Meteoroloji verilerine göre; Samsun’da hava parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde Sinop ve Kastamonunun Kıyı, Öğle saatlerinden sonra , Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri ile Kastamonu'nun ve Sinop iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava Sıcaklığı: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar: Rüzgarın; kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette, eseceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Yapılan son değerlendirmelere göre; Sabah saatlerinde Kastamonu ve Sinop'un kıyı, öğle saatlerinden itibaren , Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri ile Kastamonu, Sinop ve Ordu'nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden; yaşanabilece sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Editör: Haber Merkezi