Bugün Samsun'da hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 10.Bölge Müdürlüğü, 1 Ekim Pazar günü için hava tahminlerini paylaştı. Tahminlere göre, Samsun il merkezinde en düşük hava sıcaklığı 19 derece, en yüksek hava sıcaklığı ise 25°C olacak. Hava az bulutlu olacak.

Bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Bölge genelinde yerel olarak kuvvetli-çok olması bekleniyor.

İç kesimlerde hava sıcaklığı 1 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR: Kuzey ve batıdan hafif, yer yer orta kuvvette geceden sonra Sinop ve Samsun sahillerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

samsun-hava-durumu-1ekim-1

UYARILAR:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sinop'un iç kesimleri ile Çorum, Amasya, Kastamonu ve Tokat çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2), Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

samsun-hava-durumu-1ekim-2

Editör: İbrahim Canbulat