Samsun’da Bugün Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Samsun için hava durumu tahminlerini açıkladı. Meteoroloji verilerine göre; Samsun’da hava parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu, Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Amasya'nın doğusunun çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların Samsun'un doğusu ve Ordu çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Samsun Nöbetçi Eczane: 08 Temmuz Pazartesi Samsun Nöbetçi Eczane: 08 Temmuz Pazartesi

Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik beklenmemektedir, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar: Kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette, akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi beklenmektedir.

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinden itibaren Samsun'un doğusunda yerel olarak kuvvetli, Ordu çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Editör: Haber Merkezi