Adalet Bakanı Tunç, Adalet Bakanlığı olarak yatırım programında yer alan, ihaleleri gerçekleşen, proje çalışmaları devam eden ve gelecek yıl yatırım programına teklif ettikleri önemli çalışmaları bulunduğunu söyledi.

Samsun Adli Tıp binasının önemli bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Tunç, "Samsunlular, Trabzon'dan adli tıp hizmeti almak durumunda kalıyorlardı. Samsun için önemli olduğunu düşündüğümüz Samsun Adli Tıp binamızın 3 Ekim itibarıyla ihalesini gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde inşallah temelini atıp inşaatına başlayacağız." dedi.

Vezirköprü Adli Tıp Şube Müdürlüğünün de hizmete gireceğini bildiren Tunç, şunları kaydetti:

"Samsun Adalet Kampüsü planlıyoruz. İçinde bölge adliye mahkememiz olacak, bölge idare mahkememiz olacak. İdare ve vergi mahkemelerinin de yer alacağı kampüs Atakum ilçemizde Adalet Bakanlığımıza tahsis edilen 47 bin 350 metrekare taşınmaz üzerinde 41 bin 245 metre kapalı alana sahip olacak. Adalet kampüsümüzü 2024 yılı yatırım programına aldık, onayı yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığınca onaylandı. Samsun'umuz için önemli bir yatırım olarak görüyoruz. Özellikle bölge adliye mahkemesi ve idare mahkememizden çevre iller de yararlanacak. Ayrıca Samsun'da istihdam edilecek 423 yeni personel atamasını gerçekleştiriyoruz. Sınavları, mülakatları yapıldı. Samsun'da adalet teşkilatımızın hizmetinde önümüzdeki günlerde işlerine başlayacaklar."

Editör: İbrahim Canbulat