İsveç'in Uppsala kentinde düzenlenen Virtus Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda milli sporcu Esra Bayrak, 100 metrede altın madalya kazanarak Türkiye'ye büyük bir gurur yaşattı. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Esra Bayrak, şampiyonanın ilk gününde 100 metre yarışında birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Tarihi Başarı

Esra Bayrak, bu zaferle Türkiye'ye Virtus Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 100 metredeki ilk altın madalyayı kazandırdı. Federasyon Başkanı Birol Aydın, Esra Bayrak ve antrenörünü tebrik ederek, özel sporcuların altın çağını yaşadığını ve tarihe imza attıklarını belirtti. Aydın, teknik kadro ve sporculara olan güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek, şampiyonada daha birçok madalya kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

İsmail Uyanık, TFF Başkan Adaylığından Çekildi İsmail Uyanık, TFF Başkan Adaylığından Çekildi

Bakan Bak'tan Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Esra Bayrak'ı tebrik eden bir mesaj yayımladı. Bakan Bak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İsveç'in Uppsala kentinde düzenlenen Virtus Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda ülkemize 100 metrede ilk altın madalyayı kazandıran ve bu başarısıyla Avrupa şampiyonu olan Esra Bayrak'ı kutluyorum. Milli sporcumuzun başarısının kendisinden sonra gelen sporculara ilham kaynağı olacağına inanıyorum. Avrupa şampiyonluğunda pay sahibi olanlara teşekkür ediyor, Esra Bayrak'ın başarılarının devamını diliyorum."

Editör: Haber Merkezi