Türkiye’de Veteriner Fakülteleri arasında 2’inci, Bölgede ise 1’inci uygulama merkezi olan OMÜ, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Didem Pekmezci yürütücülüğünde ve Dr. Öğretim Üyesi Ümit Özcan ile Arş. Gör. Dr. Zeynep Nurselin Kot’un eşlik ettiği proje ekibi, K-LASER® Veteriner Düşük Doz Lazer Cihazı ile hayvan dostlarımızı tedavi etmeye başladı.

Samsun Valiliğinden Önemli Duyuru: Denize Girmeyin! Samsun Valiliğinden Önemli Duyuru: Denize Girmeyin!

Omu Hayvan Hastanesi Lazer Tedavisi 6

Prof. Dr. Didem Pekmezci: Düşük Doz Lazer terapi, hayvan dostlarımıza büyük bir konfor sağlamaktadır

Günümüzde teknolojinin sağlık alanındaki hızlı ilerleyişi, veterinerlik uygulamalarını da olumlu yönde etkilemektedir diyen Prof. Dr. Pekmezci, “Veteriner Düşük Doz Lazer Terapi (Low-Level Laser Therapy - LLLT), özellikle son yıllarda dikkat çeken ve hayvan sağlığında başarıyla uygulanan yenilikçi bir tedavi yöntemi. Bu terapi, iyileşme süreçlerini hızlandırma, ağrıyı azaltma ve inflamasyonu kontrol altına alma konularında önemli avantajlar sunuyor. Dolayısıyla Düşük Doz Lazer terapi, hayvan dostlarımıza büyük bir konfor sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

Omu Hayvan Hastanesi Lazer Tedavisi 5

“Ülkemizde Veteriner Fakülteleri arasında ikinci, bölgemizde ise birinci uygulayıcı merkeziyiz”

Bu yenilikçi tedavi yönteminin, hayvanların yaşam kalitesini artırmak, iyileşme süreçlerini hızlandırmak ve tedavi etkinliğini arttırmak amacıyla tercih edildiğini vurgulayan Prof. Dr. Didem Pekmezci, “Veteriner Düşük Doz Lazer Terapi ile hastalarımızda akut/kronik ağrı yönetimi, dermatolojik problemler, inflamatuar hastalıklar, pankreatitis, sistitis, felin kronik gingivostomatitis ve yara iyileşmesi gibi bir çok durumda kullanılmaktadır. Ülkemizde Veteriner Fakülteleri arasında ikinci, bölgemizde ise birinci uygulayıcı merkeziyiz ve büyük mutluluk duymaktayız” dedi.

Omu Hayvan Hastanesi Lazer Tedavisi 3

Düşük Doz Lazer Terapi Hakkında

Düşük Doz Lazer terapi, Hayvan Hastanemizde can dostlarımız için bu tedaviyi hastalarına sunmaya başlamıştır. Düşük doz lazer terapi, geleneksel tedavi yöntemlerinde kullanılan ilaçların daha düşük dozlarda kullanılmasını içerir. Rutin tedavide kullanılan medikal ilaçların yan etkileri ve toksisitelerini azaltmayı amaçlamaktadır.

Omu Hayvan Hastanesi Lazer Tedavisi 4

Editör: Haber Merkezi