İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın direktifiyle, ilçe genelinde can ve mal güvenliğini tehdit eden, görüntü kirliliğine neden olan ve sık sık vatandaşların şikayet ettiği metruk binalar belirlenerek yıkım çalışmalarına başlandı.

ilkadim-metruk-bina-yikim-5

İlkadım Belediyesi, ilçe genelinde tehlike oluşturan binaları belirleyerek yıkım işlemlerine başladı. Kıran Mahallesi 110. Sokak, Liman Mahallesi Orhan Hakalmaz Sokak, Saitbey Mahallesi Gönül Sokak'ta bulunan ilk metruk bina, Yıkım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alındıktan sonra çevredeki evlerin toz ve kirden etkilenmemesi için sulama işlemi yapıldı. Ardından iş makineleriyle metruk bina güvenli bir şekilde yıkıldı.

necattin-demirtas-ilkadim-baskan-1

Mahalle sakinleri, özenle çalışan İlkadım Belediyesi Yıkım İşleri ekiplerine teşekkür etti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, tespit edilen diğer noktalarda çalışmaların devam edeceğini belirterek, "Kentin estetik görüntüsünü bozan, ömrünü tamamlamış ve can güvenliğini tehlikeye atan binaların yıkımını sürdürüyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana üzerinde hassasiyetle çalıştığımız bir konuydu. Vatandaşlarımız da yapılan çalışmalardan memnun. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ilkadim-metruk-bina-yikim-4

Editör: İbrahim Canbulat