Samsunspor Taraftar Grupları tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Trabzonspor maçı sonrasında, Çarşamba İlçesinde yaşanan olaylardan sonra iki Samsunsporlu kardeşimiz gözaltına alınarak tutuklandı! Ezici yenilgiyi hazmedemeyen Trabzonspor taraftarının, Çarşamba İlçesinde başta esnafımız olmak üzere hemşerilerimizi hedef alan saldırgan hareketlerine sessiz kalamayan kardeşlerimiz, ekmek teknelerini korumanın karşılığını tutuklanarak aldı!

Adaletse, herkese eşit olacak. Stadyumda tuvaletleri parçalayarak kullanılmaz hale getiren Trabzonspor taraftarının, tribünde kullandığı o patlayıcı maddeleri içeriye nasıl soktuğunun hesabını da umarız birileri verecektir!

Ortada bir güvenlik zafiyeti varsa, nefsi müdafaa da en doğal hak olacaktır. Çarşamba'da esnafın camları kırılırken susanlar, kendisini ve ekmek teknesinde savunmak zorunda kalan Samsunspor taraftarlarına her türlü cezayı reva görüyor!

Samsunspor Taraftar Grupları Başkanlığı olarak iki kardeşimizin adli süreçlerinin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Kardeşlerimize gözaltı ve tutuklamayı layık görenlerin, gözü dönmüş Trabzonspor taraftarını görmezden geldiğini düşünmek istemiyoruz!

Kimse unutmasın;

Yılport Samsunspor Taraftarı Rekor Kırdı Yılport Samsunspor Taraftarı Rekor Kırdı

Hiç bir Samsunspor taraftarı yalnız değildir.”

Samsunspor Taraftar Aciklama 3

Editör: Haber Merkezi