İlkadım Belediyesi, sağlık alanında önemli bir eksikliği giderecek inovatif bir sosyal projeyi hayata geçiriyor. Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın duyurduğu "Hasta ve Refakatçi Evi Projesi" ile hasta yakınlarının konaklama sorunu ortadan kaldırılıyor.

Öncü Bir Sosyal Proje: Hasta ve Refakatçi Evi

Toplam maliyeti 23 Milyon TL olan proje, Tepecik Mahallesi Gebi Caddesi'nde yapımı tamamlanmak üzere. Modern otel konseptinde tasarlanan refakatçi evi, 60 kişilik yatak kapasitesine sahip olacak. Her biri iki kişilik odalarda, misafirlerin konforu düşünülerek tasarlanmış.

Ücretsiz Hizmetlerle Hasta Yakınlarına Destek

Başkan Demirtaş, projenin detayları hakkında şu açıklamaları yaptı:

ilkadim-belediyesi-refakatci-evi-3

"Hasta Refakatçi Evi'nde iki türlü hizmeti halkımızın kullanımına sunacağız. Birincisi ayaktan hizmet. Yani hasta yakını olan, hastaneden refakatçi olan herkes buradan günlük ihtiyaçlarını kapsayacak hizmetleri alabilecek. Bir diğer hizmet ise uzaktan gelmiş, şehrimizde kalacak yeri olmayan ve maddi imkanı da olmadığını beyan edenleri ön inceleme sonrası bila bedelle ağırlayacağız."

Sosyal Sorumluluk Bilinciyle

Başkan Demirtaş, projenin ticari mantıktan uzak bir anlayışla yürütüleceğini vurgulayarak, "Bu sembolik rakamlarla her kesimin ihtiyacını karşılayacağız. İlerleyen zamanlarda bu hizmetlerin tamamen ücretsiz olması için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Editör: İbrahim Canbulat