Emekli vatandaşlarımızı sevindirecek bir gelişme yaşandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla birlikte, çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ikramiye verilmesi kararı TBMM'de kabul edildi. İşte, merakla beklenen SSK ve Bağ-Kur emekli ikramiyesi ödeme tarihleri...

Emekli ikramiyesi ödeme tarihleri yaklaşıyor ve milyonlarca emekli vatandaş bu konuda bilgi almak için sabırsızlanıyor. SSK (4A, 4B, 4C) ve Bağ-Kur emeklileri için, 5 bin TL'lik ikramiyenin ödeme tarihi, Kasım ayının ilk iki haftası olarak belirlendi.

Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı dolayısıyla yapılan bu özel ödeme, çalışmayan emeklilere yönelik bir destek olarak hayata geçiriliyor. Konutların Turizm Amaçlı Kullanılmasına ilişkin kanunun kabul edilmesiyle birlikte, yaklaşık 12.2 milyon emekli, kasım ayında 5 bin TL'lik ikramiyelerini alacaklar.

para-mevduat-faiz-orani-odeabank-1

Kimlere Verilecek?

5 bin TL emekli ikramiyesi, hem emekli olup hem de aktif olarak çalışanlara verilmeyecek. Bu özel destek, EYT'lilere de sunulacak. SSK, Bağkur ve memur emeklileri, 5 bin TL'lik ikramiyeyi alacaklar.

Emekli ikramiyesi ödemeleri için beklenen tarih geldiğinde, SSK ve Bağ-Kur emeklileri Kasım ayının ilk haftalarında hesaplarına bu özel destek miktarını görebilecekler. Bu ödeme, emeklilerimizin bayram coşkusunu daha da artıracak nitelikte. Unutmayın, bu haberi takip etmek için bizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Editör: İbrahim Canbulat