Atakum Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlediği etkinliklerle kente bayram coşkusunu yaşattı. Aracı konvoyun ardından gerçekleşen Cumhuriyet Yürüyüşü, Samsun'un dört bir yanından yurttaşların akınına uğradı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve Av. Gülay Deveci'nin de katıldığı yürüyüşte, "Yaşasın Cumhuriyet" sloganlarıyla birlik ve coşku vardı.

atakum-sokaklari-cumhuriyet-coskusu-6

Renk cümbüşünün hakim olduğu yürüyüş, Atakum Belediyesi önünden başlayıp Atakum Kent Meydanı'nda son buldu. Atakum'un gururu, Türkiye'nin sayılı kadın bandolarından Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Cumhuriyet Kadınları Bandosu da etkinliğe renk kattı. Binlerce insanın katıldığı yürüyüşte bayraklarla oluşturulan muhteşem bir görüntü oluştu.

atakum-sokaklari-cumhuriyet-coskusu-5

Atakum Kent Meydanı'nda coşkuyla kutlama yapan yurttaşlara hitap eden Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Cumhuriyetin ilk adımlarının atıldığı Samsun'da, Samsunlular olarak büyük bir onur ve gururla cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Cumhuriyeti her gün biraz daha yücelterek, içselleştirerek, çağdaşlaştırarak Atatürk’ün Cumhuriyeti’ni yaşatacağız. Sonsuza dek cumhuriyetin başını dik tutacağız" dedi.

atakum-sokaklari-cumhuriyet-coskusu-4

Bu etkinlikle Atakum Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılına coşku ve birlikle selam vererek farkını bir kez daha gösterdi.

atakum-sokaklari-cumhuriyet-coskusu-3

Editör: İbrahim Canbulat