CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Duruşehir ve Korulife sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Öncü, “Samsun'u sokak sokak, cadde cadde bilirim. İlçelerini de bilirim, ilçelerin pek çok mahallesini de bilirim. Samsun için fikir üreten, proje geliştiren, Samsun için söz söyleyen, demeç veren, raporlar ortaya koyan kurumlardan geliyorum. Bizim için artık sorumluluk alma zamanıdır. Artık taşın altına elini koyma zamanıdır. Samsun’un yeni ihtiyaçlarını planlayıp geliştirebileceğimize olan inançla bu yola çıktım. Siyasette partilerin hizmet yolunda araç olduğunu, aslolanın halka hizmet olduğunu bilen insanlardanım. Belediye başkanlığı makamını da öyle çok siyasi bir makam olarak görmüyorum. Herkesin belediye başkanı olmak, partili, partisiz, tüm Samsun'a hizmet etmek, tüm Samsun'a imza atabilmek, sizlerin adına şehrin bütçesini yönetmek, kararlar almak ve hayata geçirmek şehrimizi hak ettiği noktaya getirebilmek amacıyla bu yola çıktık” dedi.

Cevat Oncu Sorumluluk Alma Zamani 5

Canik’ten Kadın İstihdamında Büyük Atak Canik’ten Kadın İstihdamında Büyük Atak

Geçmişte rahmetli Muzaffer Önder gibi herkesin ulaşabildiği, derdini anlatabildiği bir belediye başkanı olacağını ifade eden Cevat Öncü, “Samsun'da önemli yanlışlar var. Samsun'da sosyal belediyecilik diye bir şey kalmadı. Öğrencilere, dar gelirlilere, özel ihtiyaç sahiplerine, engellilere, sokak hayvanlarına dönüp bakılmıyor. Samsun'da yeteri kadar yeşil alan üretilmediği gibi mevcut yeşil alanlar dönüştürülerek satılıyor. Havalimanına giderken Bilim Merkezi ve Planetaryum yapıyorlar. Onun yanındaki 145 bin metrekarelik tarım arazisini geçen yıllarda imar açtılar, dönüştürdüler. Kamulaştırmada ciddi maliyetler var, ciddi mağduriyetler var. Gülsan Sanayi Sitesi'nde ve otopark kamulaştırmalarında ciddi mağduriyetler var. İnsanların malına çöker gibi değerinin çok altında fiyatlarla alıp sonra da ‘kamuya hizmet ediyorum’ diyemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Cevat Oncu Sorumluluk Alma Zamani 4

“Kentleşme anlamında nazım imar planına uymak zorundasınız” diyerek konuşmasını sürdüren Cevat Öncü, “Ulaşım ve ulaştırma anlamında da ulaşım ana planına bakmak zorundasınız. Onlar size kentte neyi, nerede yapıp, neyi yapmayacağınızı söyler. Ama bugünkü anlayış inanın bana belediye başkanının iki dudağı arasında yürüyor. Böyle olmamalı. Bizim yönettiğimiz Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde ilgili kurum kuruluşlarla tartışmadan ulaşım ana planının gerekleri ne diyorsa onu yapmak lazım. Bu kentin çok şeye ihtiyacı var” diye konuştu.

Cevat Oncu Sorumluluk Alma Zamani 3

Editör: Haber Merkezi