Şirketten yapılan açıklamaya göre, "Deneyim Öğretir" mottosuyla Türkiye'nin kendi alanında ilk ve öncü eğitim akademisi olan CANiK Academy, ateşli silahların bilinçli ve doğru kullanılması ve sportif atıcılığın gelişmesine yönelik verdiği desteği genişletmeye devam ediyor.

Kısa süre önce İstanbul'da gerçekleştirilen 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı' (IDEF'23) kapsamında, bireysel kullanıcılar için de eğitim programını hayata geçiren CANiK Academy, eğitim ihracatına yönelik çalışmalarına hız katmaya hazırlanıyor.

CANiK Academy eğitimcileri, Londra'da Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı (DSEI 2023) kapsamında gerçekleşen "Askerlerin Fiziksel Performansı Üzerine Uluslararası Kongre'ye katıldı. Birçok bilim insanı ve saha tecrübesi olan akademik personelin yer aldığı kongrede, psikolojik dayanıklılık, bilişsel-fiziksel performans, spor fizyolojisi, beslenme metabolizması ve çevresel stresörler gibi farklı konular üzerinde yapılan güncel çalışmalar paylaşıldı.

"En doğru teknik, taktik ve yöntemleri öğretiyoruz"

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, CANiK Academy'nin küresel savunma sanayisinin öncü ve lider markası olan CANiK önderliğinde 2021 yılında kurulduğunu anımsatarak, şu bilgileri verdi:

"CANiK Academy olarak, yurt içi ve yurt dışında askeri ve kolluk kuvvetlerine yönelik verilen eğitimlerin yanı sıra savunma sanayimizin önde gelen entegratör ve platform üreticilerine de eğitimler veriyor. Bünyemizdeki seçkin ve deneyimli eğitmen kadrosu ile birlikte bugüne kadar Somali, Güney Afrika, Bangladeş, Pakistan, Brezilya, Filipinler ve Singapur'a giderek başarılı eğitim programları gerçekleştirdik. Geçtiğimiz ağustosta da CANiK Academy kapılarını bireysel kullanıcılara açtı. Bu kapsamda sportif atıcılık eğitimlerinden, taktik atıcılığa, silah bakım eğitimlerinden, acil yaralı müdahalesi eğitimlerine kadar, birçok farklı disiplinde eğitim modülleri bireysel kullanıcıların hizmetine sunuluyor."

Aral, 2024'te CANiK Academy ile dünyanın dört bir yanındaki eğitimlere hız kesmeden devam edeceklerini kaydederek, "Londra'da katıldığımız bu kongre kapsamında edindiğimiz bilgilerle, globaldeki literatür çalışmaları ve içerikleri eğitimlerimize entegre ederek, katılımcılarımızın bu alanda en güncel teknik, taktik ve yöntemleri öğrenmesini hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa