Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı sürecinde çölyak hastalarının hayatını kolaylaştırmaya yönelik hizmetleri hayata geçireceğinin sözünü vermişti. Göreve başlar başlamaz Glütensiz Kafe talimatını veren Başkan Doğan, çölyak hastaları ile Glütensiz Kafe’de bir araya geldi.

İnsan odaklı belediyecilik anlayışına büyük önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, çölyak hastaları için büyük bir ihtiyaç olan ‘Glütensiz Kafe’ projesini hayata geçirdi. Başkan Halit Doğan, seçim döneminde verdiği sözleri yerine getirerek, çölyak hastalarının hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Samsun Glutensiz Kafe Buyuksehir 2

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği Başkanı Sara Kosif, çölyak hastaları ve aileleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Tamamen glütensiz ürünlerden oluşan kafe, İlkadım ilçesindeki eski Balık Evi’nin yerine hizmet vermeye başladı.

Türkiye’de Darbeler ve 15 Temmuz Paneli Gerçekleşti Türkiye’de Darbeler ve 15 Temmuz Paneli Gerçekleşti

Başkan Doğan, “İnsanımızı merkeze alıyoruz. Seçim döneminde hemşerilerimizle sık sık bir araya gelirken çölyak hastalarımızı da dinleme fırsatı bulduk. Sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Glütensiz Kafe, tüm Samsun için bir gurur kaynağı” dedi.

Samsun Glutensiz Kafe Buyuksehir 3

Glütensiz Kafe, çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih eden herkes için özel olarak tasarlandı ve kısa sürede tamamlanarak hizmete açıldı.

Editör: Haber Merkezi