Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, kulübün gelecek hedeflerini açıkladı. Ligde kalmanın kesinleştiğini belirten Yıldırım, Türkiye'nin 5. büyük kulübü olmayı hedeflediklerini söyledi.

Taraftar desteğine teşekkür eden Yıldırım, hakemlerin saygı göstermesini istedi. Cumartesi günkü maçta ligde kaldıklarını ilan edeceklerini belirten Yıldırım, takımın gelecek planlarını da paylaştı.

Başkan Yıldırım'ın açıklamaları şöyle;

"Cumartesi günü sahamızda Alanyaspor ile karşılaşacağız. Ama artık Samsunspor’un ligde kalması kesinleşti gibi. Çünkü rakiplerimizin birbirleri ile maçları var. Biz bize yakışanı yapmak istiyoruz. Biz ligde hak ettiğimiz yerde olmadığımızı çok iyi biliyoruz. Sezona başlarken Hüseyin hoca takımı 3-5-2’ye göre kurmuştu. Markus hoca geldikten sonra 4-2-3-1 ağırlıklı oynamaya başladık.

BİRÇOK MAÇTA DOĞRADILAR

Zorluklar çektik ama bizim hedefimiz en başında ilk 10’du. Bu hedefe çok yaKlaştık ama olmadı. Olmamasının sebeplerini de hepimiz biliyoruz. Bizi birçok maçta doğradılar. Bir sürü penaltımız verilmedi, puanlarımız çalındı. Bunların artık bir önemi yok. Mühim olan ilk senemizde kümede kalmaktı. Çünkü yeni çıkan takımların bazıları ilk sezon düşüyor. Biz bunu atlattık gibi duruyor.

Markus Gisdol: Benim İçin Özel Bir Maçtı Markus Gisdol: Benim İçin Özel Bir Maçtı

İNANILMAZ DESTEK VERDİLER

Alanya maçına takımı motive edip, güzel bir oyunla puan ya da puanlar alarak ligde kaldığımızı tüm Türkiye’ye ilan edeceğiz. Çünkü gerçekten Samsunspor bu sezon ligde kalmayı hak etti. Bu başarıda Markus Gisdol ve Fatih Yıldız’ın emekleri olsa da en büyük katkı hiç kuşku yok ki taraftarların. Çünkü biz evimizde aldığımız puanlarla bu ligde kalmayı başardık. 12. adamımız bize inanılmaz destek verdi.

SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Taraftarlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kemik bir taraftarımız var. Her maçta ortalama 20 bine oynadık sayılır. Türkiye’de ilk 4-5 içerisindeydik. Taraftar, oyuncular, teknik ekip ve şehir birleşince başarı kaçınılmaz oluyor. Bize sezon başında bu işi bilmiyorlar, yapamıyorlar gözü ile bakan herkese cevabı biz bize yeteriz kampanyası ile verdik. Çünkü Samsunspor’un bizden başka dostu yok.

HAKEMLER BİZE SAYGI DUYMALI

Ben bunu İstanbul’da kulüpler birliği ve TFF nezdinde biraz olsun kırdım, bir saygı kazandık. Ama biz en büyük saygıyı hakemler nezdinde kazanmalıyız. Bizi böyle kolay kolay doğramamaları ve hakkımızı çalmamaları lazım. Bunun için büyük bir camia olmamız lazım. Türkiye’nin 5. büyük kulübü olmak istiyoruz. Başarıda Başakşehir öyle görünse de camia olarak, seyirci olarak biz bunu hak ediyoruz.

LİGDE KALDIĞIMIZI İLAN EDECEĞİZ

Yavaş yavaş da Samsunspor ilk etapta ilk 10’u daha sonra da ilk 5’i kovalayan bir takım olacak. Bizim 5 yıllık planlarımız içinde bu var. Elbette ki bu planlar içinde Avrupa kupalarına gitmek de var. 5 yılın sonunda ilk 5’in içinde olup şampiyonluğu kovalayan takım olma arzumuz da var. Bayağı çalışıyoruz. Bu takım cumartesi günü en geç saat 21.00’de Trendyol Süper Lig’de kaldığını ilan edecek.

BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ

Transfer yasağı sürerse ona göre, kaldırabilirsek de diğer duruma göre çalışmalarımızı yapacağız. Herkesi cumartesi akşamı stadyuma bekliyorum. Taraftarla birleşip maç nasıl kazanılıyor herkese gösterelim. Biz ‘Samsunspor bitti demeden bitmez’ dedi. Bunu herkese bir kez daha ispat edelim. Şimdiden tüm taraftarlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Bu takıma sahip çıkmaya devam edin."

Kaynak: Hedef Halk Gazetesi