Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümünü gurur ve coşkuyla kutladı. Başkan Demir, Cumhuriyet'in Türk Milleti'nin eşsiz kahramanlık mücadelesinin ve vatan sevgisinin ifadesi olduğunu vurguladı.

Demir mesajında, "Cumhuriyet, bir milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla başlattığı milli mücadelenin ardından elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur." ifadelerine yer verdi.

Atatürk'ün önderliğinde başlatılan devrimlerle Türkiye'nin muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarılma hedefine dikkat çeken Demir, "‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu doğrultusunda ülkemizi daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Samsun'un, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı yer olmasının gururunu taşıdığını belirten Demir, "100’üncü yıl coşkusunu büyük bir heyecanla yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu güzel vatanı bizlere miras bırakan şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun." şeklinde konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat