Atakum Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl coşkusunu tüm kente yaymak için Pinhani'nin sahne aldığı özel bir Cumhuriyet Konseri düzenledi. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Cumhuriyet'in benzersizliğini vurgulayarak, "Cumhuriyet, tam bağımsızlıktır" dedi.

atakum-pinhani-konser-4

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında gerçekleşen etkinlikte, DJ Selo'nun etkileyici performansının ardından sevilen grup Pinhani sahne aldı. Marşlar ve şarkılar coşkuyla söylendi, her yaş grubundan vatandaş bayramlarını doyasıya yaşadı.

atakum-pinhani-konser-3

Samsun'un dört bir yanından gelen yurttaşlar, Atakum Kent Meydanı'nı doldurarak şanlı bayraklar eşliğinde görsel bir şölen yaşadılar. Bu özel gece, Atakum Belediyesi'nin YouTube ve Facebook hesaplarından dünyaya canlı olarak yayınlandı.

atakum-pinhani-konser-2

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Pinhani üyelerini tebrik ederek, Türkiye Cumhuriyeti'nin eşsizliğini vurguladı. Başkan Deveci, "Cumhuriyet, tam bağımsızlıktır. Eşit ve özgür yurttaşlıktır. Çağdaşlıktır" dedi. Ayrıca, barışın Cumhuriyet'in temeli olduğunu vurgulayarak Orta Doğu ülkelerine çağrıda bulundu.

Editör: İbrahim Canbulat