Atakum Belediyesi, Samsun Dalış Okulu ve Derinlere Saygı Dalışı Platformu iş birliğiyle cumhuriyetin 100. yılında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Cumhuriyete Derinden Bağlıyız" dalışı, denizlerde coşkuyla kutlandı.

Çobanlı İskelesi'nde gerçekleşen etkinlikte, 13 sporcunun serbest dalış yaparak Türk bayrağı ve "Cumhuriyete Derinden Bağlıyız" flamalarını suyun yüzeyine taşıdığı görüldü. Bu anlamlı etkinlik, Atakum halkının Cumhuriyet sevgisini denizlerin derinliklerine taşıdığı bir anı olarak kaydedildi.

atakum-cumhuriyet-dalgic-29ekim-3

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, bu özel etkinliği değerlendirirken, "Tüm Türkiye'nin aynı anda Cumhuriyet'in 100. yılına denizlerimizde denk geldiği bu anlamlı dalışı gerçekleştirdik. Cumhuriyetimizin önemi tartışılmaz; onun temsil ettiği değerler için mücadele etmek her zaman önemlidir. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun, nice 100 yıllara" şeklinde konuştu.

atakum-cumhuriyet-dalgic-29ekim-2

Atakum Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kadar Samsun'daki tüm kurumlarla iş birliği yaparak 100. yıl kutlamalarını sürdürecek. Bu kapsamda, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, baro, mühendis odaları, kadın dernekleri, kooperatifler ve birçok sivil toplum örgütü etkinliklerde yer alacak. Hazırlanan program ile hem Cumhuriyet anılacak hem de kutlanacak; gençlerin, Cumhuriyet'in sorunlarını ve üstlenilen görevleri bilmesi amaçlanacak.

Samsun Dalış Okulu Platformu Başkanı Serdar Bostancı, "Atatürk'ü ve diğer cumhurbaşkanlarımızı sevgi ve saygıyla anıyoruz. Desteklerinden dolayı Atakum Belediyemize ve Başkanımız Av. Cemil Deveci'ye çok teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Yaşasın cumhuriyet" dedi.

atakum-cumhuriyet-dalgic-29ekim-1

Dalışı gerçekleştiren sporculardan Ceren Bostancı, "Bizim için gurur verici ve heyecanlı bir dalıştı. Görüş mesafesinden dolayı tüplü dalış yapamadık ama serbest dalış yaparak bayrağımızı açtık. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun" ifadelerini kullandı. Bir diğer sporcu Hakan Kaya ise dalışta yer almaktan gurur duyduğunu belirterek, "Destekleyen herkese, Atakum Belediyesi'ne ve Başkanımız Av. Cemil Deveci'ye teşekkür ederiz" diye konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat