Atakum Belediyesi öncülüğünde, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi, VM Medical Park ve Liv Hospital iş birliğiyle vatandaşlara ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı. Çobanlı Köy Konağı'nda gerçekleşen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Liv Hospital Samsun Hastanesi'nden Diş Hekimi Çağatay Yazıcı, ağız ve diş sağlığının korunması, sorunların erken tanısı ve tedavisi hakkında katılımcılara önemli bilgiler verdi. Atakum Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri kan şeker ölçümlerini gerçekleştirdi. Programı ziyaret eden Av. Gülay Deveci, mahalle sakinleriyle sohbet etti.

atakum-belediyesi-agiz-dis-taramasi-4

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, çalışma hakkında şunları söyledi: “Atakum Belediyesi olarak toplum sağlığını destekleyecek çalışmalara büyük önem veriyoruz. Ekonomik şartların ağırlaştığı bu süreçte vatandaşlarımıza temel sağlık hizmetlerine ulaşmasında köprü görevi görmeye devam edeceğiz. Ekiplerimiz vatandaşlarımızla her zaman iletişim halinde, 7’den 77’ye tüm Atakumlulara çalışmalarımızı ulaştırmak için yoğun mesai harcıyor.”

atakum-belediyesi-agiz-dis-taramasi-3

Diş Hekimi Çağatay Yazıcı, uygulamanın ağız ve diş sağlığı konusunda bilinç oluşturmak için önemli olduğunu belirtti. “Vatandaşlarımızın ağzının içinde bilmediği sağlık sorunlarını; söyleyerek onları ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz. Gereken tedavilerin zamanında yapılması hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Böylece zaman geçmeden, dişlerini kaybetmeden ve daha büyük tedavilere ihtiyaç duymadan önce önlemlerini almaya davet ediyoruz.” dedi.

Katılımcılardan Arife Ay, “Güzel bir çalışma. Ücretsiz muayenemi oldum. Bu imkanı sağlayan Başkanımız Av. Cemil Deveci’ye teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

atakum-belediyesi-agiz-dis-taramasi-5

Mahalle sakinleri de çalışmadan memnun kaldıklarını belirterek teşekkür ettiler. Çobanlı Mahallesi Muhtarı Recai Alıcı, “Çok iyi bir uygulama, inşallah devamı gelir.” derken; Funda Zorba, “Güzel bir uygulama. Ben şahsen yaptırdım. Ağzımda ve dişimde sıkıntılar çıktı. Bizler vatandaş olarak dişimiz ağrıyınca doktora gidiyoruz; ama daha önce bilgilendirilmek çok güzel. Atakum Belediyesi'ne ve doktorumuza teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat