Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci liderliğinde, donanımlı ve katılımcı bireyler yetiştirmeyi amaçlayan AtaÇocuk, Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutladı. Tüm şubelerin öğretmen ve öğrencileri, özel kutlama programında bir araya geldi.

atacocuk-cumhuriyet-5

Atakum Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, minikler Cumhuriyet şarkıları söyledi ve öğretmenleri eşliğinde özenle hazırladıkları koreografileri sundu. Sahneye çıkan minikler, özel gösterilerle Cumhuriyetin 100. yılına selam durdu.

atacocuk-cumhuriyet-4

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, öğrencilerle birlikte 100. yıl pastasını kesti. Cumhuriyetin gençleriyle bir arada olmanın gururunu yaşadığını ifade eden Başkan Deveci, “Cumhuriyetin 100. yılını tüm yurtta yaşlı genç, çocuk, kadın her kesim coşkuyla kutluyoruz. AtaÇocuk öğrencileri ve öğretmenleri, Cumhuriyeti anlamaya ve tadını çıkarmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet pastasını kestik. Bu anı ileriki yaşlarında Cumhuriyetin tatlı tadıyla hatırlayacaklar. Çocuklarımıza, Cumhuriyet bilinci aşılamaya çalışıyoruz. AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezi'ndeki ve tüm çocuklarımızın Cumhuriyet Bayramını ve 100. yılını kutluyorum” dedi.

atacocuk-cumhuriyet-6

Editör: İbrahim Canbulat