Samsun'da, Türk siyasi tarihinde önemli bir dönemeç olacak olan AK Parti'nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi heyecanla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki partinin, 22 yıllık hizmet ve yenilik anlayışının zirvesi olarak görülen bu kongre, Türkiye'nin geleceğine ışık tutacak önemli bir adım olacak.

Kongre Hazırlıkları Tüm Hızıyla Sürüyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, kongre öncesi düzenlediği basın toplantısında, Samsun'un bu büyük buluşmaya hazır olduğunu belirtti. Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon'da gerçekleşecek olan kongrenin, 7 Ekim'de "Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri" mottosuyla gerçekleşeceği açıklandı. Yaklaşık beş bin kişinin katılımıyla gerçekleşecek olan bu kongre, partililer tarafından büyük bir coşkuyla bekleniyor.

Parti Tarihinin Dönüm Noktası

AK Parti'nin 3 Kasım 2002'de milletin teveccühüyle iktidara geldiğini hatırlatan Köse, partisinin o günden bu yana millete hizmet yolunda büyük bir kararlılıkla ilerlediğini vurguladı. Eğitim, sağlık, enerji, ulaşım, turizm gibi birçok alanda Türkiye'ye önemli eserler kazandırdıklarını belirten Köse, partisinin 22 yıllık siyasi tarihinde istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcadığını dile getirdi.

mehmet-kose-akparti-kongre-4

Geleceğe Yönelik Kararlılık

Köse, liderleri Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde partilerinin her dönemde yenilikçi bir bakış açısıyla hareket ettiğini ve ülkeye hizmet ettiğini ifade etti. Kongre sürecinin de bu yaklaşıma hizmet edeceğini belirten Köse, "Hep yeni hep ileri" diyerek eser ve hizmet politikalarını bir üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

mehmet-kose-akparti-kongre-3

Köse, "Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız. Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. 'Hep yeni hep ileri' diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında olan, büyük destek veren Samsun, büyük buluşmaya da hazır. Yaklaşık beş bin kişiyle cumartesi günü kongremizde olacağız. 4. Olağanüstü Büyük Kongre'mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz." diye konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat