Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Emekliler Derneği Samsun Şubesini ziyaret etti. Türkiye Emekliler Derneği Samsun Şube Başkanı İbrahim Gür, ziyaretten dolayı Güney’e teşekkür ederek, “Emeklilerin rahmetli Erbakan hocamıza bir minnet borcu var. Biz şu anda ayakta kalabiliyorsak onun sayesinde” dedi.

‘MİLLETİMİZİN DERDİNİ DERTLENECEĞİZ’

Emeklilerin durumunu bildiklerini ifade eden Adem Güney ise, “Bunu söylerken hicap duyuyorum, duygulanıyorum. Kasaba gelen bir teyzemiz 50 gram, 100 gram kıyma istiyor. Bir de böyle sessizce, duyulmasın, yanındaki birileri ‘duymasın’ diye ezilerek. Vatandaşımız bu vaziyette. Biz ‘milletin derdini dertleneceğiz’ diyoruz. Belediyecilik anlayışımız bu. Milletimizin şu anda en büyük derdi ‘ne diye’ soruyoruz. Aldığımız cevap, geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı. O zaman biz, öncelikli olarak bütçemiz nispetinde çam sakızı, çoban armağanı desteklememiz lazım. Nedir, nasıl yapabiliriz? Suda indirim yapabiliriz. Geldiğimiz zaman hemen yüzde 50 indirim yapacağız. Ne yapabiliriz? Özellikle kış aylarında doğal gaz yardımı yapacağız. Bunların maliyetlerini de çıkardık” diye konuştu.

Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası

Adem Guney Emekliler Dernegi 3

‘LÜKSÜ, ŞATAFATI ENGELLEYECEĞİZ’

Bunun dışında açlık sınırı altında maaş alan emeklilere her ay 500 TL değerinde et yardımı yapacaklarını dile getiren Adem Güney, “Çalmayacağız, çaldırtmayacağız. Yanlış yatırımlara geçit vermeyeceğiz. Kaynak israfına müsaade etmeyeceğiz. Şatafatı engelleyeceğiz. İsrafı, lüksü engelleyeceğiz. Bir belediye başkanının 6 lüks makam arabası olmaz” ifadelerini kullandı.

‘SAMSUN’UN ÖNCELİKLİ İHTİYAÇLARINI ÇÖZECEĞİZ’

Adem Güney, sekreter ve özel kalem engeline takılmadan vatandaşların belediye başkanıyla rahatlıkla konuşabilecek bir belediyeciliği ortaya koyacaklarını belirtti. İsrafı bitirerek elzem olan yatırımlara öncelik vereceklerini dile getiren Güney, “Mesela golf sahası lazım mı? Lazım, ama elzem değil. Kaç kişi golf oynamaya gitti oraya? İhtiyaçları öncelik sıralamasına almamız lazım. Samsun’un çözüm bekleyen daha öncelikli sorunları var” dedi.

Adem Guney Emekliler Dernegi 4

‘MİLLETE RAĞMEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI OLMAZ’

Emekliler Derneğinin ardından Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü'nü ziyaret ederek Başkan Yakup Özden ile görüşen Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney şunları söyledi:

“Belediye başkanlığı ne için yapılıyor? Hizmet için. Hizmet ne için yapılır? Vatandaşımız için. Vatandaşın sorununu çözeceksin, derdini oradan kaldıracaksın. Bir de vatandaşların önünü açacaksın. Hizmet böyle olur. Ne kadar insana hizmet edersen, önünü açarsan, sorununu giderirsen insan o kadar mutlu olur. Yakup Özden'in bir sorunu mu var? Onun sorununu kaldıracaksın, önüne açacaksın. Spor kulübünün önünü açacaksın, teşvik edeceksin. Yanında olacaksın. Seçmen bunun için bana yetki vermiş. ‘Bizim önümüzü aç, bize hizmet et’ diye. Millete rağmen belediye başkanlığı olmaz.”

BELEDİYE BAŞKANININ KİM OLACAĞINA MİLLET KARAR VERECEK

İktidar partisinin adayının adaylığının açıklandığı gün başkan seçilmiş gibi havalara girdiğini belirten Güney, “Kardeşim durun bakalım, erken sevinmeyin. Bir sandığa girin çıkın. Ondan sonra belediye başkanı kim olacak, kim olmayacak, halk karar verecek. Bu zamana kadar böyle bir anlayış vardı. Ben onun için ‘Samsun 5’ten büyüktür’ diyerek yola çıktım. Birilerine değil, halka hizmet için. ‘Makam ve rakam için belediyeciliğe son’ demek için yola çıktım. ‘Ceketimiz koysak seçilir’ anlayışı var. Bu dönemin böyle olmadığını görecekler. Millet artık sandıkta bu anlayışa ‘dur’ diyecek” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi