Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Atakum ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katıldı. Atakum Belediye Başkan Adayı Okan Keskin , meclis üyeleri ve partililerle birlikte yapılan SKM açılışında konuşan Adem Güney, göreve makam ve rakam için talip olmadıklarını dile getirdi. Belediye başkanlarının koltuğa makam ve rakam için oturmaması gerektiğini ifade eden Güney, “Bu makamlara hizmet için oturulur. İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir. Faydası dokunandır. Biz size hizmet için o koltuğa talibiz. Sekreter, özel kalem engeline takılmadan vatandaş gelecek, derdini, sıkıntısını belediye başkanına ulaştıracak” dedi.

Samsun Valiliğinden Önemli Duyuru: Denize Girmeyin! Samsun Valiliğinden Önemli Duyuru: Denize Girmeyin!

Adem Guney Gonulleri Fethetmek 3

Dünya öncelikli değil, ahiret öncelikli belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Güney, “Amacımız milletimize, Samsunumuza hizmet etmek. Hoş bir seda bırakabilmek. Vatandaşın derdiyle ilgileneceksiniz. Belediye başkanının yapacağı iş, şehrinde yaşayan insanların derdine çare üretmektir. Onları mutlu etmektir. Vatandaş mutlu olursa, mutlu şehirde belediye başkanlığı yapmak daha kolaydır. Bizim anlayışımızda milletin derdiyle dertlenmek, milletimizin sıkıntısına koşmak vardır” diye konuştu.

Gönülleri fethetmeye talip olduklarını söyleyen Adem Güney şöyle devam etti:

“Bizim belediyecilik anlayışımız tütmeyen ocak, kaynamayan tencere bırakmamaktır. Belediye başkanlarının iki görevi var. Birincisi şehri imar etmek. Yol yapacak, köprü yapacak, park yapacak, su getirecek, kanalizasyon yapacak. İkincisi gönülleri fethedecek. Gönüller nasıl fethedilir? İnsanımıza dokunarak, temas ederek. Bireysel sıkıntılarına çare olarak. Buna da sosyal belediyecilik deniliyor. Eskiden belediye başkanları atanırken şehrin en emin kişisinden atanırdı. Onun içinde belediye başkanlarına, şehremini, şehrin en emin kişisi denir. Vatandaşın her türlü sorununa çare üretecek, onunla ilgilenecek. Derdiyle dertlenecek. Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir. Bunu belediye başkanı şiar edecek. Eğer senin şehrinde birisi açsa ona koşacaksın. Ona dokunacaksın, destek olacaksın.”

Editör: Haber Merkezi