Galatasaray - Bayern Münih maçının gerçekleşeceği gün birçok futbolsever heyecanla beklerken, maç Exxen platformunda ücretsiz olarak yayınlanacak. Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'in sorunları, araştırmacı vatandaşlar tarafından arama motorlarında incelenmeye devam ediyor.

Saat 19.30'da başlayacak olan Galatasaray - Bayern Münih maçıyla ilgili detaylar merakla araştırılırken, Exxen'e giriş sağlayamayan kullanıcılar "Exxen çöktü mü?" sorusunu sıklıkla sormaya başladı. Bugün milyonlarca kişi, Galatasaray ve Bayern Münih arasındaki bu önemli karşılaşmayı Exxen üzerinden izlemeye çalışırken, platformda teknik sorunlar yaşandığı görülüyor.

exxen-coktu-acun-ilicali-1

Daha önce Exxen'in yaşadığı teknik aksaklık hakkında Acun Ilıcalı, "Hayatınızda bozulmayan bir şey oldu mu? Teknik bir problem ve çok üzgünüz. Avrupa maçlarını alırken kanalımız olduğu için aldık. Böyle bir şey olabileceğini tahmin ettik. Antenden yayın yapmadığımız için böyle aksilik oluyor. Talihsiz bir olay oldu. TV8,5'da yayını hemen vererek insanları mağdur etmemeye çalıştık. Exxen çökmedi aslında yayına son 5 dakika gelenler giremedi. Erken girenlerde bir sorun yaşanmadı. Dilerim bir daha yaşanmaz." şeklinde açıklama yapmıştı.

Şu an için Exxen'e giriş yapamayan veya sorun yaşayan vatandaşlar için resmi bir teknik bildirimde bulunulmadı.

Editör: İbrahim Canbulat